-
-
-

ZOSTAŃ W DOMU - JAKIE SĄ PIERWSZE SKUTKI IZOLACJI?

BYĆ MOŻE TYLKO PROGNOZA, A MOŻE RZECZYWISTOŚĆ. NAJBLIŻSZE MIESIĄCE POKAŻĄ JAKIE SĄ SKUTKI.

ZOSTAŃ W DOMU - JAKIE SĄ PIERWSZE SKUTKI IZOLACJI?
BYĆ MOŻE TYLKO PROGNOZA, A MOŻE RZECZYWISTOŚĆ.  

NAJBLIŻSZE MIESIĄCE POKAŻĄ JAKIE SĄ SKUTKI...Od ponad miesiąca trwa izolacja większości społeczeństwa, inaczej mówiąc ludzie spędzają większość czasu w domu. Jak każda dłużej trwająca sytuacja wywołuje to określone skutki.
Unieruchomieni we własnych domach, ludzie spędzają w nich coraz więcej czasu. Zaczynają więc dostrzegać rzeczy, na które wcześniej nie zwracali by uwagi.
Każda tego typu sytuacja  skutkuje potrzebą zmian i zachęca do zmian. Tak działa ludzki umysł - ciągłe poszukiwanie i zmiany. A to co nowe zawsze wydaje się bardziej atrakcyjne.

Jakie niedogodności mamy tu na myśli?

Przede wszystkim wielkość mieszkania.

W momencie gdy cała rodzina przebywa więcej czasu razem ze sobą, okazuje się że jednak mieszkanie nie jest tak przestrzenne jak wydawało się wcześniej.

Balkon.

Kolejna sprawa to na przykład brak balkonu, lub balkon nie spełnia oczekiwań, bo jest zbyt mały. Dochodzi tu kwestia usytuowania względem stron świata - chodzi o słońce i światło.
To istotny element jeśli chodzi o okna i nasłonecznienie, obecność światła w domu w ciągu dnia. Lepiej się czujemy w pomieszczeniach jasnych, oświetlonych, ciepłych i wypełnionych
światłem, zwłaszcza dziennym, słonecznym. Im dłużej trwa dzień i światło, tym dłużej mamy chęć do działania, do jakiejkolwiek aktywności. Zaczynamy to dostrzegać.

Łazienka.

Inaczej wygląda w takiej sytuacji funkcjonalność kuchni, ilość łazienek, powierzchnia pokoju dziennego lub salonu. 

Miejsce odpoczynku.

Istotną rolę zaczyna odgrywać miejsce do pracy, relaksu czy odpoczynku. Każdy z nas lubi mieć swoje miejsce, swoją prywatną przestrzeń, gdzie można się zrelaksować, wyłączyć lub odreagować.
W małym mieszkaniu nie zawsze jest to możliwe, a często utrudnione lub obecna sytuacja wymusza kompromisy co do miejsca w domu.

Dodatkowe skutki izolacji

Wiele osób źle znosi sytuację, w której są skazani na wielogodzinne, nieustanne towarzystwo partnera. Przedtem było to parę godzin dziennie, wieczorem, po południu po pracy. To była inna sytuacja. Okazuje się, że ludzie zaczynają inaczej patrzeć na siebie, dostrzegają więcej, często inną twarz partnera i tracą cierpliwość lub zaczyna coś uwierać. Skutek? Rozstanie. 

Finanse wpłyną na rynek nieruchomości.

Część osób ze względów finansowych będzie chciała lub będzie zmuszona do zmiany mieszkania na mniejsze.
Ci, którzy mają kredyty i problemy z ich spłatą również mogą zdecydować się na taki krok. Dotyczy to zwłaszcza osób, które stracą pracę lub zaczną otrzymywać mniejszą pensję. Cięcia kosztów będą nieuniknione.

Co to oznacza?

Na rynku nieruchomości będzie wiele przetasowań, sprzedaży, kupna, zamian i wynajmów. Dlatego, że ludzie będą dostosowywać swoją sytuację mieszkaniową do swoich możliwości finansowych. Oznacza to, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza, finansowa, a także zwykłe nastroje społeczne wpłyną na zmiany na rynku nieruchomości. 

To również oznacza wiele okazji dla kupujących czy wynajmujących. Kto  skorzysta???
Nasze Serwisy: 

Projekt:  strona www: projektgdynia.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/projekt.gdynia/

Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl
Facebook: https://www.facebook.com/projektnieruchmosci/

SpecLab Komputery Nowe technologie:  speclab.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/speclabserwis/

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/


MR