-
-
-

WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - CZY TO ALTERNATYWA DLA HOTELI?

CZY MIESZKANIE DLA TAKIEJ FORMY WYNAJMU TO DOBRY INTERES?WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - CZY TO ALTERNATYWA DLA HOTELI?

CZY MIESZKANIE DLA TAKIEJ FORMY WYNAJMU TO DOBRY INTERES?Coraz popularniejszą alternatywą dla bazy hotelowej staje się wynajem krótkoterminowy. Turyści i osoby przyjezdne coraz częściej  korzystają z tego typu rozwiązania.


WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Tempo w jakim ta forma wynajmu zyskuje popularność pokazuje, że jest ot alternatywa dla bazy hotelowej.
Wynajem krótkoterminowy zdobywa popularność w szybkim tempie. Zamiast korzystać w pokoi w hotelach lub hostelach coraz więcej osób wybiera wynajem pokoju lub nawet apartamentu w danym mieście na kilka dni korzystając z tej formy wynajmu.  
Dla wielu osób standardowe pokoje hotelowe są mniej atrakcyjne, standardy spowszedniały. Argumentem jest również prywatność, wygoda a także konkurencyjne ceny. Ponadto ludzie cenią sobie swobodny odstęp do kuchni, brak innych, często uciążliwych gości. Taki rozwiązanie pozwala na  dowolny rytm dnia, bez narzuconych harmonogramów godzinowych.

Rozwiązanie takie sprzyja też wynajmującym, ponieważ krótki termin wynajmu pozwala zminimalizować straty jakie powstają w trakcie najmu długoterminowego.


WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - ILE MOŻNA ZAROBIĆ?

Porównując do cen hotelowych - W większych ośrodkach takich jak Kraków, Wrocław, Trójmiasto - koszt noclegu to  średnio 60-70 zł. 
Wynajmując mieszkanie czteroosobowej rodzinie, nawet obniżając cenę do 50 zł za osobę, zarobimy np. przez tydzień nawet 1400 zł. 


GDZIE TO JEST OPŁACALNE?

Tam, gdzie ciągną i przyjeżdżają turyści. Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Zakopane, Łódź.
Atrakcyjne są również lokalizacje gdzie mieszczą się duże firmy, korporacje, które poszukują mieszkań dla pracowników. 

Ci którzy mają z mieszkania ``widok na`` morze, góry czy inne atrakcje będą mieli chętnych do wynajmu.


MIESZKANIE DO WYNAJMU KRÓTKOTERMINOWEGO - KRYTERIA

Najważniejsza jest lokalizacja. Bliskość atrakcji lokalnych w danym mieście, komunikacja miejska, bliskość centrum.
Ważny jest standard i wyposażenie. Trzeba pamiętać o podstawowym wyposażeniu mieszkania - sztućce i naczynia kuchenne, pościel, ręczniki, sprzęt RTV i AGD. To podstawowe oczekiwania i wymagania osób chcących skorzystać w tego typu wynajmu.
Warto skorzystać z kilku rozwiązań stosowanych przez hotele i hostele. Przyda się przede wszystkim regulamin  korzystania z mieszkania, dzięki któremu gość będzie wiedział na przykład, czy może w nim palić i pozna  zasady użytkowania sprzętu.
Dobrym pomysłem będzie również opracowanie procesu rezerwacji mieszkania wraz z określeniem wysokości zaliczki 
lub zadatku.

Dalsze szczegóły w kolejnym poście.